..:::TeknoCinim:::..

Windows 11 Başlat Menüsü

Windows 11 Başlat Menüsü

Windows 11 Başlat Menüsünü Sol Tarafa Alma

Windows 11 Başlat Menüsü alışılmışın dışında yani Windows 11 den önceki sürümlerde olduğu gibi alışılmış yerinde değil varsayılan ayarlarında Ortada bulunuyor. Bu durum Windows 11 ile geldiği için ilk etap da alışamadığınız için Sol taraf da klasik yerinde görmek isteyebilirsiniz. Bunu yapabilmenin yöntemi ise gayet kolay birkaç adımda menüyü sol tarafa alabiliyoruz. Fazla uzatmadan hemen Windows 11 başlat menüsü nasıl sol tarafa alabiliriz bakalım.

➡️  Öncelikle Görev Çubuğunun üzerine gelip sağ tuş yapıyoruz ve karşımıza alttaki gibi karşımıza

Sağ Tuş > Görev Çubuğu Ayarları

Windows 11 Başlat Menüsü

Tıklayınca karşımıza Görev Çubuğu Penceresi açılıyor. Bu pencerede  Kırımızı Ok ile gösterdiğim Görev Çubuğu Davranışları menüsüne giriyoruz.

Bu menü aşağıdaki gibi karşımıza geliyor ve Ok ile gösterdiğim yerden Windows 11 Başlat Menüsü ‘nün Konumunu ayarlayabiliyorsunuz.

Windows 11 Başlat Menüsü

Yukarıdaki resimde olduğu gibi menünün konumunu Sol olarak seçtiğimizde aşağıdaki resimdeki gibi başlat menüsü sol tarafa almış oluyoruz.

Windows 11 Başlat Menüsü

Bunların yanı sırada 3. resimde görüldüğü gibi ;

Görev çubuğu Otomatik Olarak Gizle : Mouse ile menünün üzerine gelene kadar gizli durur görünmez.

Görev Çubuğu Uygulamalarında Rozetleri Göster  :  Başlat menüsünde kullanılan programlara gelen yenilik mesajları ve yeni uyarıları gösteren ve kapatan özellik

Görev Çubuğu Uygulamalarında Yanıp Sönmeleri Göster : Kullanılan Programlar ile ilgili yeni bir uyarı geldiğinde yanıp söner.

Arama Simgesinin Üzerine Geldiğimde Son Aramaları Göster :  Daha önce yaptığımız arama geçmişini gösterir.

Masaüstünü Göstermek için Görev Çubuğunun En Uzak Köşesini Seçin:Bu özellik seçili iken masaüstünü göster butonu ekranınızın sağ alt köşesinde yer alır ayrıca yeni gelmiş iken ( Windows Tuşu + D )  tuşuna basarsanız direk masaüstünü görüntüler.

Windows 11 yeni görsel efektleri ile tüm menüler de ve pencere geçişlerinde daha önceki yani önceki Windows sürümlerine göre daha görsel ve daha efektif bir şekilde çalışıyor. 

Fakat Windows 11 laptopunuzda yada masaüstü bilgisayarınızda daha iyi çalışmasını istiyorsanız, diğer sürümlerde olduğu gibi stabil bir şekilde çalışmak için bazı gereksinimlere ihtiyaç duyuyor. Bu Gereksinimler de aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz….

➡️TeknoCinim.com/Windows-11-sistem-gereksinimleri-nedir

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.