..:::TeknoCinim:::..

Windows XP Driver Kurulumu

Windows XP Driver Kurulumu

NOT: Bilgisayarınız yada notebook unuz için driver yüklemek için Bilgisayarınızı alırken verilen driver cd niz yada üreticinin sitesinden indirdiğiniz driver ile bu işlemleri

Driverlar yüklenirken aynı adımlar izlenir.

Denetim masası / Sistem simgesine tıklıyoruz ve karşımıza sistem özellikleri penceresi çıkacak bu açılan pencereden Donanım sekmesine tıklıyoruz.

Bilgisayarım ikonu üzerine gelip  Sağ tuş -> Özellikler ->Aygıt Yöneticisi

Yukarıdaki resimde görünen aygıt yöneticisi penceresinde bilgisayarımızdaki tüm bileşenlerin listesi yer alır. Burada herhangibir bileşenin driver’ inde (sürücüsü) sorun varsa yukarıdaki resimde gözüktüğü şekilde sarı renk soru işareti üzerinde ünlem resmi ile gösterilir. Şimdi yukarıdaki resimde gözüken sarı renkli soru işaretli simge üzerine çift tıklayarak aşağıdaki karşımıza açılan pencerede sürücü sekmesine tıkladıktan sonra sürücü güncelleştir butonuna tıklıyoruz…

Yukarıdaki resimde görülen hayır bu kez değil kutucuğunu işaretleyerek ileri tıklıyoruz.

Yukarıdaki resimde gözüken “listeden yada belirli bir konumdan yükle” seçeneğini işaretleyerek ileri tıklıyoruz.

Yukarıda karşımıza gelen pencerede “arama şu konumuda içersin” kutucuğunu işaretliyoruz diver üstteki seçeneğin işaretini kaldırıyoruz ve buradan gözat butonuna tıklıyoruz. Karşımıza alttaki pencere açılacak.

Bu işlemi Devam Et Butonuna basarak işlem tamamlanmış oluyor artık driverımız kuruldu bunu teyid etmek için aygıt yöneticisi penceresine bakıyorum bu pencerenin aşağıdaki resimdeki gibi olması gerekiyor Soru işareti veya ünlem işareti olmaması gerekiyor.

Aygıt Yöneticiniz bunun gibi görünüyorsa driver kurulum işlemi tamamlanmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.