..:::TeknoCinim:::..

SIM KARTLAR TARİH OLUYOR

SIM KARTLAR TARİH OLUYOR

Gelişen teknolojinin yansıdığı en büyük alanlardan bir tanesi de mobil platformlar olarak karşımıza çıkıyor. Bugünlerde teknolojik gelişmeleri yakından takip eden kişiler için, eSIM en çok kullanılan kelimelerin başında geliyor. Apple’ın yeni nesil iPhone’larında yer alan eSIM teknolojisi birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. eSIM teknolojisi sayesinde GSM müşterilerinin sürekli sim kart değiştirmesine gerek kalmayacak. İşte eSIM hakkında tüm detaylar…

Donanım anlamında yaşanan gelişmelerin haricinde kablosuz bağlantı nezdinde yaşanan gelişmeler kablolu bağlantıları geride bırakmaya başladı. Özellikle mobil cihazların vazgeçilmez bağlantılarından internet bağlantıları 4,5G ve yakın zamanda kullanıma sunulması beklenen 5G internet servisi mobil cihazların can damarları arasında yerini alıyor.

  • Bu teknolojiyi kullanıcılarına sunun GSM operatörleri, her müşteriye özel SIM kart tanımlayarak hizmetini sunabiliyor. Lakin dünya üzerinde 800 civarında mobil operatör bulunuyor ve her operatörün kendine ait bir SIM kartı bulunuyor. Müşteriler ise her numara taşıma ve operatör değişikliği sırasında SIM kartını değiştirmek zorunda kalıyor. Ancak eSIM’le birlikte bu durum ortadan kalkacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.