..:::TeknoCinim:::..

Windows 7 Kurulum Resimli ve Görsel Anlatım

Windows 7 Kurulum Resimli ve Görsel Anlatım

Windows 7 Kurulum 

Bilgisayarımıza Windows 7 kurulum yapmadan önce bilgisayarımızın Bios ayarlarından açılış aygıtımızı elimizdeki kurulumu yapacağımız donanıma göre USB ( Flash Bellek ) yada Dvd olarak sürücümüzü seçmiş olmamamız yani boot menüden en üste almamız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarımız siyah ekranda Kurulumu başlatmak için bir tuşa basın uyarısı verecektir.Windows-7

Kurulum için gerekli temel dosyalar yüklenir.

Bu ekranda ise kurulum bizden Dil, Saat, Para Birimi ve belki de en önemlisi klavye giriş dilimizi seçmemizi ister. İlgili seçimlerin ardından ileri butonuna tıklıyoruz. Ayrıca bu ayarlar kurulum bittiğinde değiştirilebilir.


Lisans koşullarını kabul ediyorum. Kutucuğunu işaretleyip İleri diyoruz.

Kurulumun bu aşamasında ise yükleme türü seçimi yapmamız gerekiyor. Eski sürümlerden bir yükseltme işlemi yapılacaksa yükselt seçeneği seçilmeli. Yeni yükleme için ise özel(gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz.


Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımızda bulunan harddiskler görüntülenir. Ayrıca hardiskimiz de yapacağımız bölümlemeler ve kurulum yapılacak disk bölümü belirlenir. Diski biçimlendirmek bölümlemek için Sürücü Seçenekleri (gelişmiş) seçeneği seçilmelidir. Kurulum ekranda görüntülenen disk üzerine yapılacaksa ileri seçilip devam edilebilir. Biz ilgili bölümleri görmek için gelişmiş seçenekleri seçiyoruz.
Gerekli işlemler bittiğinde Windows 7 kendisine ait 100 MB boyutunda bölüm ayırır. Biz kurulum yapmak istediğimiz bölümü seçip ileri butonuna tıklıyoruz.


Bu aşamada ise kurulum için gerekli Windows dosyalarını harddisk e bilgisayar ınıza kopyalar.

Artık kurulum son aşamaya geldi yükleme tamamlanmak üzere. Kurulumda son işlemler gerçekleştiriliyor.

Yükleme işlemi tamamlandığında kurulum bilgisayarımızda kullanılacak kullanıcı adı için bir ad ve bilgisayar adımızı belirtmemizi ister. İlgili isimleri ardından ileri butonuna tıkıyoruz.

Bir önceki ekranda oluşturduğumuz kullanıcı için bir parola oluşturabiliriz. İstersek boş olarak da bırakabiliriz. Ancak kullanıcı güvenliği için parola oluşturmak tavsiye edilir.

Kurulumun önemli adımlarından birisine geldi. Windows Xp de kurulum başında Ürün anahtarı isteniyordu ve ürün anahtarı girmeden kurulum devam etmiyordu. Windows 7 de ise son kurulum adımlarında yer alıyor ve istenirse kurulum ürün anahtarı girmeden de devam edebiliriz. Ürün anahtarımız var ise yazarak ileri seçeneğini seçiyoruz. Ürün anahtarı 25 karakterden oluşur ve Orijinal Cd kutumuzun üzerinde yer alır.

Windows için önemli olaylardan birisidir otomatik güncelleştirmeler. Kurulumun bu aşamasında güncelleme politikamızı seçiyoruz. Tavsiye edilen önerilen ayarları seçip ileri demek. Şayet internet bağlantımız yoksa daha sonra sor seçeneğini seçebiliriz.

Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımız tarih ve saat ayarlarını yapıyoruz. Saatimizi ayarlayıp ileri seçeneğini seçiyoruz.

Evet kurulumun sonuna geldik Windows Ayarlarımızı ve seçeneklerimizi yapılandırıyor.

Ve kurulum tamamlandı. İşte yeni Windows 7 masaüstümüz karşımıza geldi. Windows 7 kurulumumuzu burada tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.