..:::TeknoCinim:::..

Windows Zimbra Mail Kurulumu ve Ayarları

Windows Zimbra Mail Kurulumu ve Ayarları

ZIMBRA DESKTOP KURULUMU ve AYARLARI

Öncelikle Windows Zimbra Kurulumu Desktop yazılımı yoksa BURADAN indirebilirsiniz. Eğer indirdiyseniz başlayalım. İndirdiğimiz dosyaya çift tıklayarak çalıştıralım.

Next diyerek kuruluma devam edelim.

Kuruluma devam etmek için “I accept the terms in th License Agreement” seçeneğini seçiyoruz ve “Next”diyoruz.

Next dedikten sonra bir süre bekleyebiliriz.

Zimbra Desktop kuruluma hazır . “ Install “ seçeneğini seçerek kuruluma başlarız.

Zimbra Desktop kuruluyor.

“ Finish “ e basarak kurulumu bitiriyoruz . Eğer “Launch Zimbra Desktop “ seçili ise kurulumdan sonra Zimbra Desktop çalışacaktır. Çalışmazsa masaüstündeki “Zimbra Desktop” ikonundan çalıştırabiliriz.

Yeni Hesap Ekle butonuna basarak hesabımızı veya hesaplarımızı ekleyebiliriz.

Hesap tipin listesinden ekleyeceğimiz hesabı seçiyoruz. Üniversitemizde kurulu E-posta sunucusu da Zimbra olduğu için Zimbra seçeneğini seçiyoruz , ancak isterseniz diğer E-posta hesaplarımızıda ekleyebiliriz.

Hesap Adı , E-Posta adresi ve Parola bilgisini giriyoruz. Gelen Sunucusu olarak “ admin@website.com” giriyoruz. Güvenlik ayarı için “Hiçbiri” seçeneğini seçiyoruz. Mesajları denetle ve Posta Eşzamanlama seçeneklerini de aşağıdaki bigi ayarladıktan sonra Doğrula ve Kaydet diyerek kurulumu tamamlarız.

Hesap ekleme işlemimiz tanımlandı Masaüstünü Başlat ile Zimra Desktop uygulamasını başlatabiliriz.  Zimbra Desktop uygulamamız çalışıyor Posta Hesabımızın doluluk oranına göre E-Postalarımızın indirilme işlemi zaman alabilir, görüldüğü gibi tamamen Web üzerinden kullandığımız Zimra Web mail gibi görülmektedir yani yabancı olmadığımız bir arayüz. Eğer kurulum dili aşağıdaki gibi İngilizce ise menüdeki Preferences ( Tercihler ) sekmesindeki Language (Dil) seçeneğini Türkçe olarak belirleyerek Save (Kaydet ) işleminden sonra, Zimbra Desktop uygulamasını tekrar açtığımızda Arayüz Türkçe olacaktır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.