..:::TeknoCinim:::..

Cep Telefonu Sarj Sorunu

Cep Telefonu Sarj Sorunu

Çabuk Biten Şarj Sorunu

Günümüzde cep telefonlarında en büyük problemi şarj sorunu. Çoğu telefon tam bir gün bile şarjı yetmiyor. Aslına bakarsanız cep telefonları hayatımızı bir çok açıdan kolaylaştırıken bir diğer tarafdan da düşük şarj boyutları yada kullandığımız bir çok uygulamanın sarjımızı kontrolsüz bir şekilde harcamasından dolayı şarjımız günü bitirmeden bitiyor. Bu durumda ne yapmalıyız uygulamalardan vazgeçmek mi çok zor çünkü başlıca bazı uygulamaları yüklemek bile  onlarca application a sahip olmak demek oluyor, Banka , sosyal medya , harita , mail vs. derken birçok uygulama birçok donanım kullanıyor donanım derken en önemli yada en çok kullanılan donanım uygulamanın sizin yerinizi bilerek sizi yönlendirmesi yani GPS uygulaması sürekli arka planda çalışan ve büyük ölçüde şarjınızı tüketen bir donanım. Uygulamaları yüklerken dikkatli olmakda fayda var öncelikle size yükledikten sonra bir çok şey için izin istiyor. Bunlarda dikkatli olmak gerekiyor.Aksi Takdirde Şarj aletleri, powerbanklerle dolaşıyoruz ki sadece o kadar olsa bu izinler birçok güvenlik açığına sebep olabiliyor. Lafı uzatmadan;

Pil Ömrünü En çok Tüketen Uygulamaları Öğrenme

Android cihazınızda pil ömrünü en çok tüketen uygulamaları öğrenerek uygulamaları kapatabilir veya silebilirsiniz. Android pil ömrünü uzatma yazımızda güzel tavsiyeler bulabilirsiniz.

Adım Adım pil tüketen uygulamaları öğrenme;

 

Öncelikle telefonumuzun ayarlar menüsüne gelelim,

Daha sonra ekranı aşağı kaydırarak Güç yöneticisi kısmına girin, burda pil ile ilgili kullanıcıya optimizasyon ayarları imkanı sunuluyor.

Şuan ihtiyacımız olan bölüm Güç Tüketimi Ayrıntıları menüsü buraya girelim,

 

Bu bölüme girdiğimizde iki bölüm halinde o an pil tüketimi yapan yazılım ve donanımsal sitemleri görebiliriz.

 

Yazılım kısmındaki bölümde cep telefonumuzda o an çalışan uygulamalarda pil tüketen uygulama görünmektedir.

Donanım kısmında ekran veya cpu gibi donanımsal cihazların kullandığı pil durumu görülmektedir.

Bu uygulamaları kapatabilir veya lite sürümlerine geçebilirsiniz

İLİŞKİLİ KONULAR

Android Telefon Hızlandırma

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.