..:::TeknoCinim:::..

Windows 8 DNS Ayarları

Windows 8 DNS Ayarları

Windows 8 Dns Ayarları

Windows 8 Dns Ayarları Değiştirme Resimli Anlatım

Bir çok kişinin tam olarak anlayamadığı Windows 8 işletim sistemlerinde DNS Ayarlarının Nasıl Değiştirileceği konusunda siz değerli kullanıcılarımıza resimli bir anlatım gerçekleştirdik, artık Windows 8 den de DNS ayarlarını değiştirerek engelli sitelerini girebilirsiniz.

Windows 8 DNS Ayarları

1. Masaüstünüzdeyken sağ alt tarafınızda “İnternet Erişimi” bağlantı noktası olan çekim çubuklarının üzerindeyken sağ tıklayın ve “Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç” sekmesine tıklayın. Ya da Denetim Masasından“Ağ ve İnternet” ayarlarına giriniz.

2. Daha sonra “Ağ ve Paylaşım Merkezine” girin ve “Bağlaştırıcı Ayarlarını Değiştirin” deyin. Windows 8 DNS Ayarları

3. Daha sonra bağlı olduğunuz Wifi Ağının üzerine tıklayın ve Özellikler deyin. Windows DNS Ayarları 4. Karşınıza Wifi Özellikleri penceresi gelecektir. Buradan da “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” sekmesini bulun ve üzerine çift tıklayın. DNS Ayarları Windows 8 DNS Ayarları
5. İnternet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4) çift tıklayarak yada işaretleyip özellikler diyerek içine giriyoruz. Windows 8 DNS Ayarları   6. DNS ayarlarından otomatik olan dns ayarlarını bir altta bulunan “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini kullanarak 

Google DNS;
8.8.8.8
8.8.4.4

Open DNS;
208.67.222.222
208.67.220.220

Diğer DNS;
4.4.4.1
4.4.4.2

adreslerinden herhangi birini girebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.