..:::TeknoCinim:::..

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme

…::: Windows 8 Başlat Menüsü Ekleme :::…

Başlat menüsü yıllardır kullandığımız Windows işletim sistemlerinden alışkın olduğumuz sol alt köşede kullanılan en temel alışkanlıklarımızdan kullanım kolaylığı sağlayan bir menüdür ve alışkanlıklardan vazgeçmekte kolay olmuyor. Bunun için alışa gelmiş menüyü eklemek ve kullanmak işletim sistemi bağımsız bize kolaylık sağlayacaktır.

Windows 8 başlat menüsü nasıl eklenir ? Windows8 başlat menüsü nasıl kişiselleştirilir ?

Windows 8′e zorunlu geçiş;

Özellikle yeni bilgisayarlar ile gelen Windows 8 işletim sistemi, birçok kişinin kabusu olmuş durumda. Windows XP’den, Windows 7′ye zorunlu geçiş yaptıran Microsoft, aynı zorunluluğu Windows 8 içinde yapmış gibi görünüyor. Alışkanlıklardan vazgeçmek zor olunca, haliyle yeni bir işletim sistemine alışmakta alışkanlıklardan vazgeçmek zor oluyor. Son zamanlarda, piyasaya yeni ürünlerini sunan firmalar, Windows 7 için driver ( sürücü ) desteği vermeyi bırakınca, Windows 8 ′e geçiş zorunlu hale geliyor.

Hal böyle olunca, Windows 8′e alışmayanda mecbur durumda kalıyoruz. O halde, Windows 8′den en verimli şekilde nasıl faydalanırız bunun üzerinde duralım. İlk etapta, hemen hemen herkesin ortak sorunu olan, Windows 8 başlat menüsü sorununu çözüme ulaştıralım.

Windows 8 Başlat Menüsü ;

Bilgisayar kullanıcılarının birçoğuna göre, kullanım kolaylığı büyük bir önem taşıyor. Bunun için ise ” Başlat menüsü ” olmazsa olmazlardandır. Windows 8 ile kaybolan bu özellik, genç girişimcilerin sayesinde tekrar kazandırılmış. Şimdi sizlere bir programdan bahsedeceğiz. Bu programı kurduğunuzda, sizinde bir ” Windows 8 başlat menünüz ” olacak. İlk olarak aşağıdaki adresten ilgili programı indirin.

 ➡   Windows 8 başlat menüsü programı indir

Programı indirdikten sonra, kurulumu yapın. Sonrasında, programın ayarlarını yapabileceğiniz bir menü çıkacak karşınıza.

windows-8-baslat-menusu-ayarlari

Menü Ayarları

Burada yer alan sol bölümden, program ayarlarını yapabilirsiniz. İsterseniz başlat menüsü sembolünü, renklerini, yazı tipini değiştirebilir, menü içerisinde yer almasını istediğiniz bağlantıları ayarlayabilirsiniz. Artık sizde ” Windows 8 Başlat Menüsü ” ‘ne sahipsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.