..:::TeknoCinim:::..

Şarj Süresini Uzatma Resimli Anlatım

Şarj Süresini Uzatma Resimli Anlatım

Hepimizin kullandığı marka, model ve sürümler farklı olsa da ortak sorunumuz şarj sorunu. En yeni telefonlarda bile en fazla 2 – 3 günlük batarya süreleri oluyor.

sarj bitiyor

Aslında konunun özüne şöyle bakmak lazım.

Telefonumuzdan ne istiyoruz.

Uzun şarj süresi mi? Yoksa performans mı? 

Eğer cevabınız performanssa yapacak çok bişey yok. Telefonun tek sarjla kullanım süresi 3-4 saate bile düşebilir.

Ama cevabınız performası azaltıp uzun şarj süresi anlatacaklarım işinize yarayabilir.

şarj süresi

Tema resimleriyle başlayalım; Tema resimlerini siyah ağırlıklı seçmeliyiz. Çünkü Amoled ekranların açık renkleri gösterirken daha çok enerji tüketirler. Hareketli temalar kesinlikle tercih etmeyin daha çok donanım kullandıkları için şarj süreleri ciddi oranda düşürebilir.

Ekran parlaklığı; Bu özelliği anlatıcam ama ben de kendi cihazımda çoğu zaman parlaklığı en yüksek düzeye getiriyorum. bu ayarın otomatikte olması çok faydalı olacaktır. Otomatik ayarlanmasa bile gün içerisinde havanın kararma oranına göre parlaklık azaltılmalıdır.

Kullanmadığınız Uygulamaları Kapatın; Daha önce pil tüketen uygulamalar yazımızda hangi uygulamanın ne kadar pil tükettiğini bula yöntemini anlatmıştık. Yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Kullandığınız her program taki siz kapatana kadar altta çalışmasını devam ettiriyor budaişlemcinin daha fazla çalışmasına oda pil sürelerine etki ediyor. Kullanmadığınız ve işiniz biten programları her zaman kapatın.

 

Konum Hizmetleri; Facebook, İnstagram, Letgo gibi neredeyse tüm büyük siteler sizinle daha fazla ilgili olan paylaşım ve reklamları göstermek için konum hizmetini kullanıyor. Maps haritalar ve bu tip sitelerin konum kullanmasına izin verilmemeliyiz, kullandıktan sonra konum hizmetleri kısmını kapatmayı unutmayalım.

şarj süresi uzatma

Light sürümleri kullanın; Bu terime yabancıysanız size biraz tuhaf gelebilir. Çok fazla etkisi olmasa da bazı programların lite sürümlerini kullanmak pil sürelerini etkiliyor. Facebook Lite, Messenger Lite gibi programları kullanmayı tercih edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.