..:::TeknoCinim:::..

Wİ-Fİ İLE BOMBA TESPİTİ

Rutgers Üniversitesi-New Brunswick tarafından yürütülen bir çalışma, kablosuz sinyallerin tehlikeli metal nesnelerin boyutlarını değerlendirmek ve bunları tanımlamak için kullanılabilir.

İlginç bir şekilde, sıradan bir Wi-Fi, silah, bomba ve patlayıcı kimyasalları çantalarda kolayca bulunabilir. Kalabalık stadyum, müzeler, tema parkları, okullar ve diğer kamusal alanlar gibi ortamlarda kullanılabilir..

 

Bu çalışma, kamuya açık yerlerde bulunan Wi-Fi veya kablosuz sinyallerin, tehlikeli metal nesnelerin boyutlarını almak ve silah, alüminyum kutular, dizüstü bilgisayarlar ve bombalar için piller dahil olmak üzere bunları tespit etmek için çantalara girebileceğini ortaya koymaktadır. Wi-Fi, su, asit, alkol ve patlayıcılar için diğer kimyasallar gibi sıvıların hacmini tahmin etmek için de kullanılabilir.

Bu düşük maliyetli sistem, iki ila üç antene sahip bir Wi-Fi cihazı gerektirir ve mevcut Wi-Fi ağlarına entegre edilebilir. Sistem, kablosuz sinyaller nesnelerin ve malzemelerin içine girip çıktıklarında neler olduğunu analiz eder.

Deneyler, 15 nesne ve tehlikeli madde için yüzde 99’luk saptama doğruluğu oranlarını gösteriyor altı tip torba, metalin yüzde 98’i ve sıvının yüzde 95’i doğru olarak saptanmıştır. Tipik sırt çantaları için, doğruluk oranı yüzde 95’i aşar ve torbaların içindeki nesneler sarıldığında yüzde 90’a düşüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.