..:::TeknoCinim:::..

Windows 8 Kurulum Resimli ve Görsel Anlatım

Windows 8 Kurulum Resimli ve Görsel Anlatım

Windows 8 Kurulum Videolu Anlatım

Windows 8 Türkçe Kurulum Resimli Anlatım

Windows 8 Kurulum Türkçe versiyonu bu makalede anlatmaya çalışıcım. Her hangi bir bilgisayar bilgisine neredeyse gerek yok diyebilirim eğer elinizde Windows 8 kurulumu için CD / USB hazır ise aşağıda anlattıklarıma uyarsanız hiçbir sorun yaşamadan birebir resimlerdeki gibi sonuca ulaşabilirsiniz.

Muhtemel karşılaşacağınız problemleri sıralıyayım çözümlerini de önceki makalelerimin linkini vererek sizi yönlendiricim.

 

1- Sistem yeterliliğiniz Donanımız uygun mu ? 

2- Windows 8 Kurulum USB ‘nizi taktınız ve bir türlü başlamıyorsa Bios ayarlarınızı ona göre ayarlamanız gerekecek. Yine bu yazıya tıklayarak bakabilirsiniz.

Bu işlemlerinizi yaptınız yada herşey normal gittiğiniz varsayarsak artık kuruluma başlayabiliriz

 

Bilgisayarımızı reset leyip USB yada CD yi takarak işleme başladığımızda İlk kurulum ekranı ile başlıyor ve herhangi bir tuşa basıp kuruluma geçiyoruz.

windows 8 kurulum

Windows 8 Kurulum


Windows 8 Kurulum Dil Seçimini yapıp ileri diyoruz. Windows 8 Kurulum Dil seçiminden sonra Şimdi Yükle butonuna tıklayıp kuruluma başlıyoruz. Windows 8 Kurulum
Windows ürün anahtarı girişini yapıyoruz. Windows 8 Kurulum Lisans Koşullarını Kabul Ediyorum. Kutucuğunu İşaretleyip İleri diyoruz. Windows 8 Kurulum Kurulumun bu aşamasında ise yükleme türü seçimi yapmamız gerekiyor. Eski sürümlerden bir yükseltme işlemi yapılacaksa yükselt seçeneği seçilmeli. Yeni yükleme için ise özel(gelişmiş) seçeneğini seçip devam ediyoruz. Windows 8 Kurulum Kurulumun bu aşamasında ise bilgisayarımızda bulunan harddiskler görüntülenir. Ayrıca hardiskimiz de yapacağımız bölümlemeler ve kurulum yapılacak disk bölümü belirlenir. Diski biçimlendirmek bölümlemek için Sürücü Seçenekleri (gelişmiş) seçeneği seçilmelidir. Kurulum ekranda görüntülenen disk üzerine yapılacaksa ileri seçilip devam edilebilir. Biz ilgili bölümleri görmek için gelişmiş seçenekleri seçiyoruz. Windows 8 Kurulum Windows 8 KurulumWindows 8 Kurulum Gerekli işlemler bittiğinde Windows 8 kendisine ait 350 MB boyutunda bölüm ayırır. Biz kurulum yapmak istediğimiz bölümü seçip ileri butonuna tıklıyoruz. Windows 8 Kurulum Bu aşamada ise kurulum için gerekli Windows dosyalarını harddiske kopyalar. Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum

Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum Windows 8 Kurulum

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.