..:::TeknoCinim:::..

AİRTİES MODEM KURULUMU

AİRTİES MODEM KURULUMU

AİRTİES MODEM KURULUMU

1. Web tarayıcımız üzerinden (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Yandex, Opera vb.) yeni bir sekme açarak adres çubuğuna 192.168.2.1 yazın klavyeden enter ’a basın. Karşınıza gelen sayfada, şifre kısmına herhangi bir şey yazmadan “Tamam” tuşuna basın.

AİRTİES MODEM KURULUMU

2. “İNTERNET” kısmına tıklayarak genişletin.

AİRTİES MODEM KURULUMU

3. Genişletilen “İNTERNET” sekmesinin altından “İNTERNET AYARLARI”nı seçin ve ardından tabloda yer alan “Düzenle” seçeneğine tıklayın.

AİRTİES MODEM KURULUMU

4. Gelen ekranda “DSL Kullanıcı Adı”,“DSL Şifre” alanlarına TurkNet’ten size sağlanan kullanıcı adı ve şifrenizi girin. VPI/VCI ayarlarını 8/35 olacak şekilde bırakın. Protokol alanı “PPPOE” olarak kalsın. Bağlantı adı kısmına dilediğimiz bir adı verebiliriz. Gerekli alanları doldurduktan sonra sağ alt kısımda yer alan “Kaydet” butonuna tıklayın.

AİRTİES MODEM KURULUMU

5. Kablosuz modeminize ait kablosuz ağ şifreleme, sınırlama ve güvenlik ayarlarını yapmak için sol kısımda yer alan “KABLOSUZ” kısmına tıklayın. “Kablosuz Ağ Adı” (SSID) kısmına modeminizin kablosuz ağ aramalarında görünmesini istediğiniz adı yazabilirsiniz. Türkçe karakter ve boşluk kullanmayın.“Şifre” kısmına ise kablosuz ağınızın güvenliğini sağlamak için bir şifre girin. Güvenliğiniz için büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonlarını içeren ve mümkün olduğunca zor bir şifre seçmenizi öneririz. Bu işlem bitince “Kaydet” butonuna tıklayarak modem kurulumunu tamamlayabilirsiniz.

AİRTİES MODEM KURULUMU

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.