..:::TeknoCinim:::..

Excel 2010’un Vazgeçilmez 10 Özelliği

Excel 2010’un Vazgeçilmez 10 Özelliği

Microsoft Excel 2010, öncekine göre daha fazla şekilde bilgileri analiz etmeye, yönetmeye ve paylaşmaya olanak veriyor ve böylelikle daha iyi ve akıllı kararlar vermenize yardımcı oluyor. Yeni veri analizi ve görselleştirme araçları, önemli trendleri takip etmenizi ve vurgulamanızı sağlıyor. Dosyalarınızı kolaylıkla webe yükleyin ve çevrimiçinde diğer insanlarla eşzamanlı olarak çalışın.

Neredeyse her web tarayıcısından önemli verilerinize hareket halindeyken erişin. İster mali raporlar hazırlıyor olun, ister kişisel harcamalarınızı yönetiyor olun Excel 2010, amaçlarınıza ulaşmanız için daha fazla verimlilik ve esneklik sağlar.

1- Tek bir hücrede veri şemaları oluşturun

Excel 2010′daki yeni bir özellik olan Sparklines sayesinde verilerinizdeki modelleri hızlı bir şekilde keşfetmek için tek bir hücre içinde küçük şemalar oluşturabilirsiniz. Dönemsel artışlar ve düşüşler gibi önemli veri trendlerini göstermenin hızlı ve kolay bir yoludur ve size zaman kazandırır.

2- Elektronik Tablolarınıza Her Yerden Erişin

Elektronik tablolarınızı çevrimiçine gönderin ve daha sonra herhangi bir bilgisayar veya Windows® telefonunuzdan bunlara erişin, görüntüleyin ve düzenleyin. Excel 2010 ile çoklu konum ve aygıtlarda sınıfının en iyisi elektronik tablo deneyiminden faydalanabilirsiniz. 

  • Microsoft Excel Web App. Ofis, ev veya okulunuzdan uzaktayken görüntüleme deneyiminizden ödün vermeden bir web tarayıcısında çalışma kitaplarını düzenleyin.
  • Microsoft Excel Mobile 2010 Akıllı telefonunuz için özellikle hazırlanmış gelişmiş bir Excel mobil sürümünü kullanarak gerektiğinde güncel kalın ve anında işlem yapın.

3- Doğru Veri Noktalarını Hızlı Bir Şekilde Sıfırlayın

Excel 2010, Özet Tablo için yeni filtre geliştirmesi sağlar. Dilimleyici özelliği PivotTable görünümünüzün zengin görselleştirilmesini sağlar ve böylelikle görüntülenecek veriyi tam istediğiniz gibi dinamik olarak bölmelendirebilir ve filtreleyebilirsiniz. Yeni arama filtresiyle tablolarınız ve PivotTable görünümlerinizdeki büyük veri setlerinde aramaya daha az vakit ve analize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

4- Birlikte Çalışırken Birbirinizle Bağlanın, Paylaşın ve Daha Fazlasını Gerçekleştirin 

Excel Web App kullanarak birlikte yazma, farklı konumlardaki diğer

 çalışanlarla aynı elektronik tabloyu aynı anda düzenleyebilmenizi sağlar.1 Diğerlerinin yaptığı değişiklikleri anında görebilirsiniz ve çalışma kitabındaki düzenleyici sayısı durum çubuğunda gösterildiği için sizinle birlikte kimlerin çalışma kitabını düzenlediğini görebilirsiniz.

5- Veri Sunumlarınızı Daha Etkili Hale Getirin

Excel 2010′daki koşullu biçimlendirme, stiller ve simgeler üzerinde daha fazla kontrol, geliştirilmiş veri çubukları ve birkaç tıklatmayla belirli öğeleri vurgulamanızı sağlar. Negatif değerler daha açık bir şekilde görüntülenir. Yeni çerçeveli renk geçişi dolguları ve tek renk dolguları, değerlerinize daha fazla görünürlük eklemenizi kolaylaştırır.

 6- Daha Etkili ve Dinamik PivotChart Görünümlerinden Faydalanın

PivotTable görünümlerinden bağımsız olarak farklı veri görünümlerini doğrudan PivotChart® içinde görüntüleme, sayılarınız için en cazip görüntüyü analiz etme ve yakalama özelliğiyle hızlı bir şekilde daha fazla bilgi elde edin.

7- Neredeyse Tüm Verileri Verimli Bir Şekilde Modelleyin ve Analiz Edin

Excel 2010 için ücretsiz bir eklenti olan PowerPivot, birden fazla kaynaktan gelen verilerin kolaylaştırılmış entegrasyonu ve milyonlarca satıra kadar büyük veri setlerinin çok hızlı yönetimi gibi üstün bir teknoloji sağlamaktadır. İşletme kullanıcıları Microsoft SharePoint® Server 2010 üzerinden analizleri kolay bir şekilde yayınlayabilir ve paylaşabilir ve diğer kullanıcılar da Excel Services raporları üzerinde çalışırken Dilimleyici, PivotTable ve hızlı sorgu özelliklerinden faydalanabilir.

8- Tüm İşlemleri Daha Kolay ve Hızlı Bir Şekilde Gerçekleştirin

Excel 2010, özelliklere erişme yönteminizi basitleştirir. Yeni Microsoft Office Backstage™ görünümü, sadece birkaç tıklatmayla çalışma kitaplarınızı kaydetmenizi, paylaşmanızı, yazdırmanızı ve yayınlamanızı sağlamak için klasik Dosya menüsünün yerine geçer. Geliştirilmiş Şerit sayesinde sekmeleri özelleştirerek veya deneyiminizi iş stilinize uygun olarak özelleştirmek için kendi sekmelerinizi oluşturarak sık kullandığınız komutlara daha da hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

9- Daha Büyükü ve Karmaşık Elektronik Tablolar Oluşturmak için Daha Fazla Güçten Yararlanın

İleri düzey kullanıcılar ve analistler sevinecek! Excel 2010′un yeni 64-bit sürümü sayesinde büyük bilgi hacimlerini analiz etmek hiç olmadığı kadar kolay. Önceki Excel sürümlerindeki 2 gigabayt dosya boyutundan daha büyük olan karmaşık veri setlerini analiz edin.

10- Excel Services Üzerinden Yayınlayın ve Paylaşın

SharePoint Server 2010 ve Excel Services entegrasyonu işletme kullanıcılarının, web üzerinde elektronik tabloları yayınlayarak kurumlarında analiz ve sonuçları paylaşmasını sağlar. Bir kurumsal zeka panosu oluşturun ve çalışma ortakları, müşteriler ve iş ortaklarıyla güvenliği geliştirilmiş bir ortamda hassas iş bilgilerini daha kapsamlı olarak paylaşın.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Makaleler
En Çok Okunanlar
İletişim

admin@teknocinim.com